top of page

SOSNOWIEC

94 MIESZKANIA

Za przeprowadzenie naboru odpowiada Gmina Sosnowiec. Więcej informacji na: sosnowiec.pl

 

ZŁÓŻ WNIOSEK O NAJEM 

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Majora Henryka Hubala - Dobrzańskiego, w dzielnicy Klimontów.

 

Projekt zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych i utworzenie w sumie 94 lokali mieszkalnych

Planuje się wykorzystanie materiałów prefabrykowanych, zapewniających mniejsze zużycie energii oraz ograniczenie kosztów wytwarzania i eksploatacji, jak również zainstalowanie odnawialnych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i najnowszych technologii termoizolacji budynku.

 

W obu budynkach znajdzie się wózkownia/rowerownia, a także komórki lokatorskie w ilości odpowiadającej liczbie mieszkań. 

Jeśli chodzi o planowane udogodnienia, przewidujemy powstanie 115 miejsc parkingowych, zewnętrznej wiaty śmietnikowej oraz placu zabaw. 

Zarówno w budynku A, jak i B rozlokowanych zostanie 47 mieszkań. Wyodrębniono w sumie 12 typów lokali mieszkalnych o powierzchni od 43 do 85 m². Każde z mieszkań będzie gotowe do zamieszkania.

Kolejny nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych trwać będzie od 12 grudnia 2023 r. od godz. 7.30 do 31 stycznia 2024 r. do godz. 15.30.

20% kosztów budowy lokalu mieszkalnego. 

 

Sposób obliczenia partycypacji: 2045,65 zł* (stawka za 20% z 1m² powierzchni użytkowej mieszkania) x powierzchnia mieszkania.

 

*to jest szacowana wartość, wynika ze wstępnych szacunkowych kosztów inwestycji i zostanie zaktualizowana zgodnie z treścią wzoru umowy o partycypację.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych: I kwartał 2024 r.

Planowany termin oddania do użytku: I-II kwartał 2025 roku.

 Podane dane i daty mogą ulec zmianie w trakcie procesu inwestycyjnego.

bottom of page