top of page

SOSNOWIEC

94 MIESZKANIA

Trwa nabór wniosków. Więcej informacji i wniosek do pobrania - kliknij tutaj

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ: 451 109 542

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Majora Henryka Hubala - Dobrzańskiego, w dzielnicy Klimontów.

 

Projekt zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych i utworzenie w sumie 94 lokali mieszkalnych

Planuje się wykorzystanie materiałów prefabrykowanych, zapewniających mniejsze zużycie energii oraz ograniczenie kosztów wytwarzania i eksploatacji, jak również zainstalowanie odnawialnych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i najnowszych technologii termoizolacji. W obu budynkach znajdzie się wózkownia/rowerownia, a także komórki lokatorskie w ilości odpowiadającej liczbie mieszkań.  Jeśli chodzi o planowane udogodnienia, przewidujemy powstanie 115 miejsc parkingowych, zewnętrznej wiaty śmietnikowej oraz placu zabaw. 

Zarówno w budynku A, jak i B rozlokowanych zostanie 47 mieszkań. Wyodrębniono w sumie 12 typów lokali mieszkalnych o powierzchni od 43 do 85 m². Każde z mieszkań będzie gotowe do zamieszkania.

Nabór uzupełniający wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych trwać będzie od 29 maja do 26 czerwca 2024 r. Wnioski należy składać w siedzibie SIM Zagłębie Sp. z o.o. w Sosnowcu tj. ul. Wojska Polskiego 8, piętro drugie, lok. 2.20., od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 16:00, w zamkniętej kopercie, na której powinno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem oraz dopisek "Nabór uzupełniający na lokal mieszkalny w Sosnowcu w ramach SIM Zagłębie".  

Zasady przeprowadzenia naboru, w tym kryteria pierwszeństwa oraz dodatkowe kryteria pierwszeństwa dla lokali mieszkalnych określa uchwała nr 955/LIX/2022 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 26 maja 2022r. oraz uchwała zarządu SIM Zagłębie Sp. z o.o. z dnia 28 maja 2024r. 

Do pobrania: wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego

20% kosztów budowy lokalu mieszkalnego. 

 

Sposób obliczenia partycypacji: 1944,20 zł* (stawka za 20% z 1m² powierzchni użytkowej mieszkania) x powierzchnia mieszkania.

 

*to jest szacowana wartość, wynika ze wstępnych szacunkowych kosztów inwestycji i zostanie zaktualizowana zgodnie z treścią wzoru umowy o partycypację. Wpłata partycypacji jest obligatoryjna i umożliwia dojście do własności mieszkania. Zwaloryzowana kwota partycypacji zaliczana jest na poczet ceny wykupu mieszkania po min. 15 latach najmu. Więcej informacji - kliknij tutaj

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych: I kwartał 2024 r.

Planowany termin oddania do użytku: I-II kwartał 2025 roku.

 Podane dane i daty mogą ulec zmianie w trakcie procesu inwestycyjnego.

Kotwica 1
bottom of page