top of page

CZELADŹ

74 MIESZKANIA

15 lipca 2024 r. zakończył się nabór uzupełniający. 

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ: 451 109 542

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy 21 Listopada, w sąsiedztwie Parku Alfred, rzeki Brynica i Parku im. Henryka Jordana oraz byłych działek pracowniczych. Jest to przykład wykorzystania istniejącego już obiektu - pozostałości po zespole szkół technicznych. Budynek stanowi połączenie między częścią mieszkalną osiedla a parkiem, dlatego tym bardziej chcemy nadać mu nową rolę.

Nowy projekt zakłada utworzenie 74 lokali mieszkalnych. Najbliższe zabudowanie znajduje się 30 m od strony północnowschodniej. Przy prowadzonej modernizacji terenu, zakłada się ocalenie jak największej ilości zdrowych drzew. Jeśli chodzi o planowane udogodnienia, przewidujemy rozmieszczenie na terenie obiektu komórek lokatorskich, wózkowni/rowerowni, dwóch dźwigów osobowo-towarowych oraz zewnętrznej wiaty śmietnikowej. Inwestycja zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji obiektu, w tym zainstalowanie odnawialnych źródeł energii (paneli fotowoltaicznych). W sumie przewiduje się wydzielenie 138 miejsc postojowych (chodzi zarówno miejsca parkingowe zewnętrzne, jak i garaże indywidualne). 

Zostanie wyodrębnionych 36 typów lokali mieszkalnych o powierzchni od 26 do 79 m². Każde z mieszkań będzie gotowe do zamieszkania.

Nabór uzupełniający wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych trwać będzie od 17 czerwca do 15 lipca

2024 r. Wnioski należy składać w siedzibie SIM Zagłębie Sp. z o.o. w Sosnowcu tj. ul. Wojska Polskiego 8, piętro drugie, lok. 2.20, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 16:00, w zamkniętej kopercie, na której powinno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem oraz dopisek „Nabór uzupełniający na lokal mieszkalny w Czeladzi w ramach SIM Zagłębie”. 

 

Zasady przeprowadzania naboru, w tym kryteria pierwszeństwa oraz dodatkowe kryteria pierwszeństwa dla lokali mieszkalnych określa uchwała nr LXXIV/940/2023 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 25 października 2023 r. oraz uchwała zarządu SIM Zagłębie Sp. z o.o. z dnia 13 czerwca 2024 r.

Do pobrania: wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego.

Wyniki naboru uzupełniającego: kliknij tutaj. 

20% kosztów budowy lokalu mieszkalnego. 

 

Sposób obliczenia partycypacji: 1723,09 zł* (stawka za 20% z 1m² powierzchni użytkowej mieszkania) x powierzchnia mieszkania.

 

*to jest szacowana wartość, wynika ze wstępnych szacunkowych kosztów inwestycji i zostanie zaktualizowana zgodnie z treścią wzoru umowy o partycypację. Wpłata partycypacji jest obligatoryjna i umożliwia dojście do własności mieszkania. Zwaloryzowana kwota partycypacji zaliczana jest na poczet ceny wykupu mieszkania po min. 15 latach najmu. Więcej informacji - kliknij tutaj

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem lokali mieszkalnych. Kolorem czerwonym zaznaczono zajęte mieszkania.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych: IV kwartał 2023 roku.

Planowany termin oddania do użytku: IV kwartał 2024 roku.

Podane dane i daty mogą ulec zmianie w trakcie procesu inwestycyjnego.

Kotwica 1
bottom of page